Haber

Adıyamanlı Taha Erdem enkaz altında çektiği videoyla dünya basınında geniş yer buldu: Bir milletin gönlünü fethetti

Adıyamanlı Taha Fazilet, 7.7 büyüklüğündeki depremde yıkılan Yeni Sanayi Mahallesi’ndeki 47 kişinin mezarı olan Zümrüt Apartmanı’nın enkazı altında kaldı.

“SON VİDEO” BAŞLIKLI BİR GÖRÜNTÜ KAYDETTİ

Deprem Gece uyanan ve kaçmaya çalışırken kapıyı çarparak bayılan Taha Fazilet (17), daha sonra binadakilerin bağırmalarıyla uyandı. Uyandığında üzerinde bir yığın moloz olduğunu fark etti. Ayağı sıkışan ve hareket edemeyen 11. sınıf öğrencisi Taha Fazilet, kurtulamayacağını düşündüğü için ‘son videom’ adlı videoyu çekti.

2 SAAT SONRA PAKETTEN ÇIKARILDI

Taha Fazilet, depremden 2 saat sonra yakınlarının yardımıyla enkazdan çıkarıldı. Hafif yaralanan Erdem’in anne babası da enkazdan kurtarıldı.

“VİDEOSU İLE BİR MİLLETİN KALBİNİ FETHEDİN”

Erdem’in başına gelenler dünya basınında geniş yer buldu. İngiliz Daily Mail gazetesi, Erdem’in öyküsünü “Türk gençliği saatler sonra canlı ele geçirilmeden enkazdan duygusal bir veda videosuyla bir milletin kalbini fethediyor” manşetiyle okuyucularına duyurdu. İngiliz gazetesi, “Neredeyse kesin bir ölümle karşı karşıya kalan Taha, telefonuyla dokunaklı bir video çekti” yazarak, gencin kurtarılmasının birçok mucizeye ilham verdiğini yazdı.

YIKILAN EVE SON BAKIŞ

Uluslararası haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu