Haber

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, depremlerden etkilenen Malatya’da konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim takviminin açıklanmasıyla ilgili olarak, “Şükürler olsun ki Türkiye’nin buna, bir seçime, bir değişikliğe ihtiyacı var” dedi.

Kılıçdaroğlu, depremden etkilenen Malatya’ya yaptığı ziyaretler kapsamında Akçadağ ilçe merkezi ile Ören ve Polatlı mahallelerinde depremzedelerle bir araya geldi.

Cumhuriyet, Gazi ve Atatürk mahalle muhtarlıklarını ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Resmi Gazete’nin yeni sayısında seçim takviminin yayınlanıp yayınlanmadığı sorusuna, “Tebrikler, Türkiye’nin buna, seçimlere ve değişime ihtiyacı var. .” dedi.

Akçadağ ilçe merkezinde Kılıçdaroğlu ile birlikte vatandaşlarla sohbet eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda yaptıkları toplantıda depremzedelerin kayısını pazarlayamayacaklarını öğrendiklerini söyledi.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile imzalayacakları protokol ile üreticilere katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Yavaş, “Büyük tüccarların zaten pazarladığını ve üretici esnafın ürünlerini pazarlayamayacağını öğrendik. Alanları göstereceğiz.” Ankara’nın en merkezi yerlerinde mallarını pazarlayabilecekleri bir yer, onun için bir protokol hazırlıyoruz.” ifadesini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya’daki kayısı üreticisinin rahat etmesi için tüm belediye başkanlarının ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Ören Mahallesi ziyaretinde bugünkü programı değerlendiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Emin olun biz Türkiye’nin neresinde olursak olalım mağdur olan vatandaşlarımızın yardımına koştuk. Bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız da burada. Malatya’da çadır kentleri gezdik, iş dünyasını gezdik, dinledik. Onların dertleri. Acınızın acımız olduğundan emin olmanızı istiyorum. İnşallah bu acıları hep birlikte çözeceğiz.”

ihsaniyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu