Haber

Elazığ’da Sokakları Su Bastı, Vatandaşlardan Belediyeye Tepki: “Elazığ Belediyesi’ni yıllardır AK Parti yönetiyor. Bunun sorumlusu kim”

Elazığ Dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış, şehrin birçok yerinde sele neden oldu. Vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Ali Fuat Gürgöze, “Neden Elazığ’ı kuzeyden güneye doğru, doğudan güneye doğru ile çepeçevre saran kanalı belediye kapattı? Bunu soracak siyasi merci yok mu, milletvekili yok mu, il başkanı yok mu? ilçe liderleri, siyasetçiler yok mu?” Elazığ son 4-5 yılda kaç kez sular altında kaldı, inanılır gibi değil. Sanki zarar vermek için bilerek Elazığ’a getiriyorlar. Elazığ Belediyesi’ni yıllardır AK Parti yönetiyor. Bunun sorumlusu kim” dedi.

Elazığ’da dün akşam saatlerinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle ana caddeleri su bastı, trafikte sıkıntı yaşandı. Elazığ’da vatandaşlar yağışın neden olduğu sele tepki gösterdi. Elazığ’da bazı kanalların kapanmasının bu tür sellere neden olduğunu belirten Ali Fuat Gürgöze, şunları söyledi:

“BUNUN SORUMLUSU KİM”

“Elazığ yine sular altında kaldı. Yağan yağmur birçok bölgede vatandaşı içinden çıkılmaz bir sorunla baş başa bıraktı. Biz hep diyoruz ki bu belediye Elazığ’ı kuzeyden güneye, doğudan güneye çeviren kanalı neden kapattı? Siyasi yok mu? Bu soruyu sorma yetkisi yok, milletvekili yok, il başkanı yok, ilçe başkanı yok, siyasetçi yok, vatandaş yok… Sanki zarar vermek için bilerek Elazığ’a getiriyorlar… AK Parti yıllardır Elazığ Belediyesi’ni yönetiyor. Bunun sorumlusu kim?

YAPTIĞINIZ TÜM İŞLER YANLIŞ”

Vatandaş artık soru sorsun. Böyle bir muhalefet, böyle bir iktidar, böyle bir siyaset, böyle bir hizmet olmayacak, olmayacak. Bu vatandaş koyun değil her dediğini yapıyor diye bir şey yok. Yanlış düşünüyorsun, yanlış hareketlerde bulunuyorsun, yanlış uygulamalar gösteriyorsun. Tüm çalışmalarınız yanlış. İmarla ilgili, konutla, kirayla ilgili bütün çalışmalarınız yanlış. Vatandaş odaklı değil, popülist değil. Siz bu devleti, bu halkı düşünen insanoğlu değilsiniz. peki ya arkadaşım bunları bir tek ben mi görüyorum?”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu