Haber

Kırklareli Valisi Ekici, Kofçaz’da halk ve muhtarlarla bir araya geldi

Vali Birol Ekici başkanlığında Kırklareli mülki amirleri, Kofçaz ilçesinde halk ve muhtarlarla bir araya geldi. Vali Ekici, “Köylerdeki yangın hidratlarından diğer araçların da su alabilmesi için yakında çalışma yapacağız.”

Kofçaz ilçesinde düzenlenen Halk ve Muhtarlar Toplantısına Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kaymakam Onur Bektaş, mülki amirleri ve kurum yetkilileri ile muhtarlar katıldı. Toplantı hakkında bilgi veren Vali Birol Ekici, “Kofçaz’a bağlı merkez ve köylerdeki tüm muhtarlarımızın katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantımıza tüm daire müdürlerimiz de katıldı. Muhtarımızın ve muhtarlarımızın taleplerini dinledik.” Devam eden ve planlanan projeleri değerlendirdik.”

“Türkiye buğdayının yüzde 11,5’i Trakya’da üretiliyor”

Vali Ekici, çiftçilerin hasat döneminde yaşadığı sıkıntıları da dinlediklerini belirtti.

“Köylerde yangın hidratları ile ilgili çalışma yapacağız”

Toplantının bir numaralı konularından birinin yangın olduğunu belirten Vali Birol Ekici, “Yangın söndürme hidratı, yangın tehlikesi anında ilk müdahale ve söndürme araçlarına su verilmesi açısından çok önemli. Diğer araçların köylerdeki yangın hidratlarından su alabilmesi için kısa bir süre.”

Orman yangınlarına dikkat çeken Vali Ekici, Çanakkale’de çıkan orman yangını için ekip gönderdiklerini ve ekiplerinin yangına müdahale ettiğini hatırlattı. Anız yakmanın yasak olduğunu hatırlatan Vali Ekici, “Anız yakmak için ormanlara giriş de yasak. 5 Haziran 2023 tarihinden itibaren Kırklareli’nde ormanlara girişi yasakladık. İlimizde de ormanlara girişi yasakladık.” – KIRKLARELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu