Haber

Kremlin: Ukrayna’ya leopar sevkiyatı Alman-Rus ilişkilerinde iz bırakıyor

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna’ya “Leopard” tankı göndermesi halinde Almanya ile ilişkilerin olumsuz etkileneceğini belirterek, “Böyle bir sevkıyat Rusya-Almanya ilişkilerinin geleceği açısından pek de iyiye işaret değil. Kuşkusuz bu durum ortadan kalkar” dedi. ilişkilerin geleceğine dair kaçınılmaz bir iz.” dedi.

Başkent Moskova’da gazetecilere açıklamalarda bulunan Peskov, Almanya’nın Ukrayna’ya olası tank sevkiyatını değerlendirdi.

Peskov, Rusya ile Almanya arasındaki ilişkilerin zaten çok düşük seviyede olduğuna işaret ederek, “Almanya, diğer Avrupa Birliği ülkeleri veya NATO ile somut bir görüşme yok” dedi. sözünü kullandı.

Almanya’nın Ukrayna’ya olası tank sevkiyatlarının yine de ilişkileri olumsuz etkileyeceğinin altını çizen Peskov, “Bu tür sevkiyatlar Rusya-Almanya ilişkilerinin geleceği açısından pek iyiye işaret değil. Kuşkusuz bu durum ilişkilerin geleceği üzerinde kaçınılmaz bir iz bırakıyor. ” dedim.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, bugün Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius ile yaptığı görüşmenin ardından, Almanya’nın Ukrayna’ya Leopard tanklarının sevkiyatını yakında onaylayabileceğini söyledi.

Polonya ve Finlandiya gibi Avrupalı ​​müttefikler de bu tankları Ukrayna’ya göndermeye hazır olduklarını ve Berlin’in onayını beklediklerini bildirdiler.

eyyubiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu