Haber

Rusya’nın AB Daimi Temsilci Vekili Loginov: Batı, Ukrayna’daki gerilimi azaltmak istemiyor

Rusya’nın AB Daimi Temsilci Yardımcısı Kirill LogvinovSputnik’e yapılan açıklamada, ” Avrupa kurumlarının temsilcilerinin militan ifadeleri ve AB üye devletlerinin somut eylemleri, özellikle de Kiev’e büyük ölçekli askeri destek, Batı’nın gerilimi azaltmakla ilgilenmediğinin kanıtı.ifadesini kullandı.

Logvinov, “Bazı Avrupa ülkeleri, AB’nin Ukrayna politikasının bir geleceği olmadığını anlasa da, bu sesler, ne pahasına olursa olsun Rusya’ya karşı sert çatışmayı sürdürmekten yana olan Ukrayna ve AB’ye yönelik genel koroyu kısa sürede susturacak güce sahip değil.”söz konusu.

‘Yaptırımlar, Rusya ekonomisinin gelişmesi için itici güç olarak algılanmalı’

Rusya’nın AB Daimi Temsilci Yardımcısı Logvinov, AB’nin Rusya’ya yönelik 10. yaptırım paketi, öncekiler ve muhtemelen sonrakiler gibi bir sorun olarak değil, Rus ekonomisinin gelişmesi için itici bir güç olarak algılanmalıdır. Ancak AB’nin yaptırım kararı alırken böyle bir amacı güttüğünden şüpheliyim.sözünü kullandı.

AB’nin bir yılı aşkın süredir çok sayıda yaptırım uyguladığını hatırlatan Rus diplomat, şunları söyledi: “AB ülkeleri yeni yaptırım paketi üzerinde anlaşmaya varır varmaz, bir sonraki paket için çalışmalar başlıyor. AB için yaptırımlar bir hedef, Rusya’ya karşı kendi gücüne inanma yöntemi haline geldi. Yaptırım öfkesinin daha önce uygulanan kısıtlamalara uyumu kontrol etmeye ve yaptırım ihlallerini ele almaya odaklanacağı artık açık.”ekledi.

eruhajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu