Haber

Turhal’dan 12 öğrenci mesleki eğitim stajı için Almanya’ya gitti

Tokat’ın Turhal ilçesinden 12 öğrenci mesleki eğitim stajı için Almanya’ya gitti.

Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Kısa Dönemli Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projeleri (KA-122-VET) faaliyeti kapsamında Turhal Mesleki Eğitim Merkezi, “Mesleki Eğitim Stajında ​​Turhal Mesem” isimli projesi ile Ulusal Ajans’tan hibe almaya hak kazandı. Avrupa’da” 2021 teklif çağrısı sırasında.

Bu kapsamda Turhal Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri Almanya’nın Recklinghausen-Herne kentindeki işletmelerde staj yapacaklardır.

Turhal Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Kadir Türksoy, proje ile motorlu taşıtlar teknolojisi alanında 12 öğrencinin refakatçi 2 öğretmen rehberliğinde Almanya’nın Recklinghausen-Herne şehrinde altı farklı işletmede staj yapacağını söyledi.

Almanya’daki araçlarda arıza bulma, tamir, bakım ve kesim değişikliklerini üst düzey test cihazları ile ölçümleyerek mesleki becerilerini geliştireceklerini anlatan Türksoy, “Öğrencilerimizin mesleki yeterliliklerinin artırılması ve böylece Mezun olduktan sonra istihdam.Projemizin hazırlık çalışmalarında öğrencilerimize İngilizce eğitimi verilmiştir.Staj çalışmaları.Öğrencilerimiz için zaman dışında Almanya ve Avrupa’nın tarihi ve kültürel yerlerine geziler düzenlenmektedir.

cihanbeyliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu