Yaşam

Tutuklu Engin ve Dilan Polat’ın avukatından ilk açıklama: Gece yarısı tutukluluklarını kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.

EVLERİNDE GÖZALTINA ALINDILAR

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçları Araştırma Şube Müdürlüğü tarafından evlerinde gözaltına alınan Polat çifti ve beraberindekiler, işlemleri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’ne getirildi. .

AİLENİN AVUKATINDAN İLK AÇIKLAMA

Gözaltıların ardından açıklama yapan ailenin avukatı, “Müvekkillerimiz Engin Polat ve Dilan Polat hakkında yürütülen soruşturma belgesi kapsamında, günler önce savcılığa ifade vermeye hazır olduklarını belirten bir dilekçe vermiştik. veya yönlendirilecekleri kolluk biriminde bulunduklarını, kaçma şüphelerinin bulunmadığını, daimi ikametgahlarında bulunduklarını ve adli kontrol kararına aykırı bir davranışlarının bulunmadığını beyan ederek, “Bunu kamu vicdanına bırakıyoruz. eylem yapmamalarına rağmen gece yarısı evlerinde gözaltına alındılar. Hukuki süreç sonunda müvekkillerimizin masumiyetinin ortaya çıkacağına inanıyor ve Türk adaletine güveniyoruz.” dedi.

haberagli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu