Ekonomi

Ülker ilk çeyrekte 896 milyon net kâr açıkladı

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre Ülker Bisküvi, bu yılın ilk çeyreğinde 10,1 milyar TL ciroya ulaştı. Şirketin Türkiye operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 66, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının ciro içindeki payı ise yüzde 34 oldu.

Şirketin ilk çeyrek net ciro karı 895,6 milyon TL oldu. Şirket geçen yılın ilk çeyreğinde 470,7 milyon TL zarar açıklamıştı.

Ülker CEO’su Mete Buyurgan, ilk çeyrek sonuçlarına ilişkin şu bilgileri aktardı: “6 Şubat’ta 11 ili etkileyen ve hepimizi derinden yaralayan büyük bir deprem felaketi oldu. Depremin olduğu ilk günden itibaren çok hızlı bir şekilde harekete geçtik ve bölgeye ürünlerimizi gönderdik.”

Yılın ilk çeyreğinde değerli sendikasyon kredisi anlaşmalarına imza attıklarını belirten Buyurgan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bank of America, Coöperatieve Rabo Bank UA ve Emirates NBD Bank Capital Limited liderliğinde; JP Morgan Chase Bank, NA, Sharjah Islamic Bank PJSC ve Gulf Bank’ın katılımıyla toplam 248 milyon dolarlık kredi anlaşması imzaladık. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile de 75 milyon avroluk kredi anlaşması imzaladık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu