Haber

Slovakya’nın Başkenti Çinli Turistleri Yeniden Ağırlamaktan Memnun

Bratislava Turizm Konseyi (BTB) Sözcüsü Julius Buday, Çin’in Kovid-19 ile mücadele çabaları ve uluslararası seyahat politikalarını optimize etme kararı hakkında konuştu. Buday, Çinli turistlerin dönüşünün Slovakya’nın başkentinde memnuniyetle karşılandığını söyledi.

SES (Slovak): JULIUS BUDAY, Bratislava Turizm Kurulu Sözcüsü:

“2019 yılında başkentimizin Eski Kent bölgesinde sokaklarında dolaşırken çok sayıda Çinli turistle karşılaştık ve bunlar Bratislava turizminin önemli bir parçasıydı. Çinli turistler tüm yabancı ziyaretçiler arasında 6. sırada yer aldı. pandemi vurdu ve bu turist kümesi şehrimizden ve genel olarak uzaklaştı.İstatistikler, Çinlilerin Slovakya’da en çok ziyaret ettikleri yerin Bratislava olduğunu ve şehri sevdiklerini gösteriyor.Çinliler, diğer turistler gibi, yaklaşık iki gece kalma eğilimindeler ( Saatler harcamayı değil, Eski Kent çevresindeki ilginç yerleri de keşfetmeyi hedefliyoruz ve bunun için de Bratislava’yı 72 saatte gidilecek bir şehir olarak tanıtmaya çalışıyoruz.”

Yerel turizm profesyonellerine göre, pandemiden önce Avrupa’yı gezen Çinli turistlerin çoğu gençler veya ailelerdi. Slovak el sanatlarına meraklıydılar ve yerel yemeklerin tadına bakmaktan keyif aldılar.

Bratislava’dan bildiren Xinhua Haber Ajansı muhabirleri.(XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu